Přeskočit na obsah stránky

Přeskočit na menu

komplexní řešení v oblasti informačních technologií

 
Zásah do modrého!

Softwarový audit

Softwarový audit

 

Dnes je již naštěstí pryč doba, kdy bylo standartem ve firmách užívání nelegálního software. Statutární orgány a ředitelé organizací si uvědomují, že užíváním nelegálního softwaru dochází k porušování platných zákonů – vybraných paragrafů Trestního zákona, Autorského zákona, Zákona o účetnictví,  Zákona o DPH, Zákona o dani z příjmu a pod.
Při porušení dochází k citelným postihům statutárních zástupců firmy, závažnější porušení končí kromě vysoké pokuty, náhrady škody až odnětím svobody a ztráty pověsti firmy.
Jako statutární zástupci či správci sítě máte jasno v tom, že ve Vaši organizaci není pro nelegální programové vybavení místo. Bohužel nedisciplinovaní zaměstnanci si na počítače instalují nelegální programy dle svého uvážení bez vašeho vědomí.
 Často také dochází u organizací k používání více kopií programu, než na kolik byla zakoupena licence. Navíc pro laika je obtížné se vyznat v licenčních podmínkách výrobců, a tak i při největší snaze dochází k chybám. Výrobci software mají v licenčních podmínkách definována složitá pravidla, ne vždy jsou správně v organizacích vnímány rozdíly mezi OEM verzí, multilicencí, předplatným, upgrady, verzemi pro státní správu, školními verzemi, podmínky aktualizací, downgrady a upgrade produktu a podobně.

Pro vaši jistotu provedeme ve Vaši organizaci softwarový audit, tedy ověření legálnosti užití veškerých softwarových prostředků.
Při auditu náš pracovník pečlivě oscanuje softwarové vybavení počítačů i serverů, a případně i aktivních prvků síťové infrastruktury. Následně si vyžádá licenční smlouvy a nabývací doklady k software. Dojde k pečlivému porovnání zjištěných údajů. Vytvoří se seznam chybějících licencí a navrhne se optimální řešení. Jedná se o odinstalaci nepoužívaného software, a dokoupení chybějích licencí, případně při ztrátě dokladů k dříve zakoupeným programům u výrobců zařídíme vytvoření kopií. Následně je vytvořen seznam užívaného softwarového vybavení na stanicích a serverech, a přenesení odpovědnosti  ze statutárních orgánů na zaměstnance.
Při softwarovém auditu je zároveň zjištěna aktuálnost užívaného softwarového vybavení, a ekonomičnost užívaného licenčního programu – často lze dosáhnout výrazné úspory finančních prostředků přestupem k jiné formě licencování – předplatné, multilicence, konkurenční upgrade a podobně. Náš specialista Vám navrhne ideální softwarovou politiku.

 
Interaktivní učebny od specialistů... Rozvozy zdarma ...bez spodního limitu ceny! Expresní servis do hodiny od nahlášení se Vám budeme věnovat

Akční nabídka

ASUS F756UJ-T4027T, hnědý

Stylový notebook v atraktivním barevném provedení pro Vaši každodenní potřebu. 17.3" Full HD displej (1920x1080 bodů); 2jádrový procesor Intel Core i3-6100U (2.3GHz, HyperThreading); 8GB operační paměti DDR3; grafika NVIDIA GeForce 920M 2GB; 1TB disk HDD a 16 GB SSD cache; rozhraní: Bluetooth, Wi-Fi, 4x USB (2x 3.0), HDMI, VGA, čtečka karet, kamera; OS Windows 10 Home.

Speciální sleva:    10.900,- Kč s DPH

 

Menu